Haber

AK Parti’nin adayının Fethiye’de MHP adayı olarak gösterilmesi ülkücüleri kızdırdı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), yaklaşan yerel seçimler öncesinde 55 belediye başkan adayını daha açıkladı. Açıklamaya göre Muğla’nın Fethiye ilçesinde Muhammet Kökten aday gösterildi. Kökten’in de AK Parti’den aday olması bazı MHP’lileri heyecanlandırdı. Toplanan kalabalık Muhammet Kökten’in MHP’den aday gösterilmesine tepki gösterdi.

Daha önce AK Parti’nin adayı olarak tanıtılan Muhammet Kökten, bugün MHP’nin Fethiye Belediye Başkanı adayı olarak açıklandı. Kökten’in MHP’den aday gösterilmesi kafa karışıklığına neden oldu.

“BU ADAY BİZİM ADAYIMIZ DEĞİLDİR”

İlçe merkezinde toplanan bazı MHP’liler ise duruma tepki göstererek, “Ülkü Ocakları olarak partimizin gösterdiği adaya tepki gösteriyoruz. Bu aday bizim adayımız değil. Sanki partimiz idealist bir aday bulamıyormuş gibi” dediler. AK Parti’nin adayını bize empoze etti.” İfadelerini kullandı.

Kalabalık bir basın açıklaması yaparak Muhammet Kökten’in aday gösterilmesinde emeği geçenleri istifaya çağırdı. Öte yandan MHP ilçe binasında güvenlik önlemleri alındı.

CUMHURİYET İTTİFAKININ FETHİYE ADAYI MUHAMMET KÖKTEN KİMDİR?

Fethiye’nin tanınmış turizmcilerinden Muhammet Kökten daha önce AK Parti’den Fethiye Belediye Başkanı adayı olmuştu. Kökten geçtiğimiz günlerde MHP’nin Fethiye adayı oldu. Cumhur İttifakı’nın adayı Muhammet Kökten uzun süre AK Parti’de siyaset yaptı.

Muhammet Kökten

Bir dönem Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda başkan yardımcısı olarak görev yapan Muhammet Kökten, adaylığının açıklanmasının ardından bu görevinden istifa etti. Kökten daha önce AK Parti Fethiye Belediye Meclis üyesiydi.

aydintepehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu