Haber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan’ın Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla mesajı. İfade

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Cumhuriyetin 100. yılında, başta çalışma hayatı olmak üzere sorumluluk alanlarını Türk Yüzyılı vizyonuna yakışır bir konuma taşımak için özveriyle çalışmaya devam edeceklerini belirterek, Çağdaş uygarlıkların seviyesinin üstünde.

Bakan Işıkhan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Cumhuriyetin 100. yılını kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Cumhuriyetin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ağır bedeller ödeyerek, kan dökerek, canını feda ederek kurulduğuna işaret eden Işıkhan, Türkiye’yi küresel ölçekte hak ettiği konuma getirmek için durmaksızın, yorulmadan çalıştıklarını vurguladı.

Bakan Işıkhan mesajında ​​şunları kaydetti:

“Şanlı tarihimize, büyük milletimize, şanlı devlet geleneğimize yakışır bir geleceği inşa etmek hepimizin en temel misyonlarından biridir. Medeniyet değerlerimizi siyasette, ekonomide, sanatta, kültürde yüceltmek tarihi ve milli sorumluluğumuzdur. ve bilim kısacası hayatın her alanında.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu anlamlı günde, başta çalışma hayatı olmak üzere doğrudan veya dolaylı temasta bulunduğumuz sorumluluk alanlarımızın her birini bir bütünlük içerisinde hayata geçireceğiz. Ülkemizin Türkiye Yüzyılı vizyonuna yakışan, sosyal devlet anlayışıyla, muasır medeniyetler seviyesinin üzerinde bir yol izliyoruz. Bu noktaya hep birlikte ulaşmak için gururla, gayretle ve özveriyle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu kutlu yolda, Başkomutanımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılının mimarı Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, tüm dünyaya unutulmayacak bir tarihi miras bırakacağına inanmaktayız. ve ve bize dünyada umutla bakan tüm ezilenlerin, haksızların, yasaların kırılganlığının haklı çabalarını somutlaştıran, “sevgili ulusumuzun duaları ve Tanrı’nın yardımıyla birlikte yürümeye devam edeceğiz sarsılmaz bir irade.”

Türkiye’deki ve dünyadaki tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramını kutlayan Işıkhan, “Allah’tan yolumuzu ve bahtımızı açık etmesini niyaz ediyorum. Bir dönüm noktası olan bu özel günde milletimize sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum” dedi. Ülkemizin geldiği nokta, istikbalimiz ve istikbalimiz için canlarını feda eden aziz şehitlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.” Ruhları şad olsun, Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu