Teknoloji

Instagram’a yeni gelenler, özellikle de genç kullanıcılar, artık uygulamayı geceleri kullanamayacak

Instagram, genç kullanıcıların uygulamada harcadığı süreyi sınırlamak için yeni bir özelliği tanıttı. Bu özellik sayesinde uygulamayı gece kullanmak mümkün olmayacak. Detaylar içeriktedir. ?

Kaynak: bir

Instagram, genç kullanıcılarını daha sağlıklı sosyal medya kullanmaya teşvik etmek amacıyla yeni bir gece uyarı özelliği başlattı.

Gençlerin gece geç saatlerde, özellikle saat 22:00’den sonra Instagram’da Reels videoları izleme veya mesajlaşma gibi aktivitelere 10 dakikadan fazla zaman ayırması durumunda bu özellik devreye girecek.

Etkinleştirildiğinde kullanıcıya geç olduğunu hatırlatan ve uygulamayı kapatıp uykuya geçmesi konusunda uyarıda bulunan bildirimler gönderecektir.

Bu bildirimler otomatik olarak görünecektir ve genç kullanıcılar tarafından kapatılamaz.

Instagram’ın bu hareketi, gençlerin uygulamada harcadığı zamanı sınırlamaya yönelik daha geniş bir çabanın parçası.

Uygulama aynı zamanda genç kullanıcılara düzenli ara vermelerini hatırlatan tam ekran “Mola Ver” hatırlatıcıları ve bildirimleri sessize alıp makul bir süre boyunca sosyal medya etkileşimlerinden uzak kalmalarına olanak tanıyan “Sessiz Mod” gibi başka özellikler de sunuyor. zamanın.

Ayrıca Instagram ve Facebook’ta genç kullanıcılar için zararlı olabilecek içerik türleri de otomatik olarak kısıtlanıyor.

Bakalım siz ne düşünüyorsunuz yorumlarda. ?

selcukluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu