Haber

Kocaeli’de 1 kişinin hayatını kaybettiği silahlı kavgayla ilgili 5 sanığın davası sürüyor.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde 1 kişinin hayatını kaybettiği silahlı kavgayla ilgili açılan davada 2’si tutuklu 5 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanıklar Özkan Y. ve Özcan Y. ile tutuksuz sanıklar Ö.A, GY ve İ.S. ve diğer şikayetçiler ve parti avukatları hazır bulundu.

Duruşmada dinlenen tanıklardan İ.D, evden çıkıp sokakta yürürken park halindeki arabadan sesler duyduğunu, araçtaki kişilerle ayakta duran kişiler arasında tartışma seslerinin yayıldığını belirtti. .

Merhum OA’nın eşi HA’yı olay yerinin yakınında gördüğünü belirten İ.D, “Silah seslerini duydum. Yere çöktüm. HA’nın yere düştüğünü gördüm. Daha sonra yanına gittim. Kimin vurduğunu görmedim.” “Yaralı HA’ya yardım etmek için çevremdekilerden havlu ve çarşaf istedim, yarasına tampon yaptım. Ö.A.’nın da ayağından yaralandığını gördüm.” dedi.

Duruşmada mağdurun annesi AA, “Ben bir anneyim, oğlum dağ gibi öldü” dedi. Bağırdı ve bir söz istedi. Bu sırada tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklar ile müşteki Ö.A. birbirlerinin üzerinde yürüyorlardı. Ortada tartışma çıktı. Tartışmaya kolluk kuvvetleri müdahale etti, Ö.A. ve AA salondan çıkarıldı.

Cumhuriyet savcısı, eksik konuların giderilmesini ve tutuklu sanıkların bu durumlarının devam etmesini talep etti.

Mahkeme heyeti sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Etkinlik

20 Mayıs 2022’de Gölcük ilçesine bağlı Şehitler Mahallesi’nde OA, eşi HA ve kardeşi Ö.A. Özkan Y. ile ağabeyi Özcan Y. arasında tartışma çıktı. Silahlı çatışmaya dönüşen olayda yaralanan OA, hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti.

haberdemre.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu