Haber

Suudi Arabistan’da cuma hutbesinde depremzedelere destek çağrısı yapıldı

Suudi Arabistan’ın Mekke’deki Mescid-i Haram başta olmak üzere dört bir yanındaki camilerde okunan Cuma hutbelerinde, Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen bölgelere yardım çağrısı yapıldı.

Suudi Arabistan İslam İşleri Bakanı Abdullatif Al-Sheikh, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için düzenlenen yardım kampanyalarının ülke genelinde Cuma hutbelerinde anıldığını söyledi.

Kral Salman bin Abdulaziz Al Saud ve Veliaht Prens Muhammed bin Salman’ın talimatıyla deprem bölgeleri için oluşturulan hava yardım koridoruna dikkat çeken Al Sheikh, vaazlarda depremzedeler için başlatılan yardım kampanyasının topluma hatırlatıldığını söyledi.

Kabe imamlarından Şeyh Bandar Belile de Cuma hutbesinde Türkiye ve Suriye’ye işaret ederek, Müslümanların korkunç bir deprem felaketine yakalandıklarına değindi.

Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Şeyh Belile, Suudi Arabistan’da bir kamu kuruluşu olan King Salman Aid Center tarafından başlatılan yardım kampanyasına destek çağrısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu