Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı haftaya düşüşle başladı

Açılış seansında, Haziran vadeli işlem sözleşmesi bir önceki normal seans kapanışının yüzde 6,1 altında 5.489,50’den işlem gördü.

Cuma günü satış rotası izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 1,8 altında 5.844,25 puandan kapattı. Endeks kontratı akşam seansında 5.877,00 puana yükseldi.

Analistler, küresel borsaların haftaya karışık bir seyirle başladığını, ardından yoğun makroekonomik bilgi takviminin ve dünya genelindeki merkez bankası yetkililerinin sözlü yönlendirmelerinin devam edeceğini söyledi.

Dünya genelinde ekonomik aktiviteye ilişkin endişeler ve para politikasına ilişkin belirsizlikler varlık fiyatlarını etkilemeye devam ediyor.

Bugün Euro Bölgesi sanayi üretimi ve ABD New York Fed imalat endeksi verilerinin takip edileceğini belirten analistler, endeks kontratında 5.500 ve 5.600 seviyelerinin direnç konumunda olduğunu, 5.400 seviyelerinin ise direnç konumunda olduğuna dikkat çekti. ve 5.300 destek konumunda.

Öte yandan dün yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde ise henüz resmi bir sonuç ortaya çıkmadı ve oy sayımına devam ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu