Haber

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere deprem konutları ve konteyner kenti inceledi

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, depreme dayanıklı evlerin inşa edildiği şantiye ve konteyner kentte incelemelerde bulundu.

Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman ziyaretinin ilk durağı olan Ziraat Odası’nda Önder Yaşar Özkan ve üyelerini ziyaret ederek çiftçilerin sorunlarını dinledi. Adıyaman’da başta tütün ve badem tarımı olmak üzere tarım ve hayvancılıkta yaşanan sorunlar, deprem sonrası hayvan yetiştiricilerinin mağduriyeti ve sulama projelerinin hayata geçirilememesi konuşuldu.

Milletvekili Tutdere, “Biramızda tütün var. Hükümetin tütünle ilgili uyguladığı politikalar yanlış. Öncelikle bu ülkede yetişen ürünlere uygulanan hapis cezası kaldırılmalı, uluslararası şirketlere uygulanan tütün politikaları ve tütüne uygulanan politikalar” dedi. Yerli tütünler birbirinden ayrılmalı, yerli tütün için yeni bir tütün yönetmeliği hazırlanmalı Tütün Başı Heyet, sözleşme yaparken çiftçiyi korumalı, tütün sarmadaki sözleşme sorunu çözülmeli, Çiftçi yalnız bırakılmamalı. Büyük kartellerin insafına kalmışlar. Adıyaman’da maalesef sulama konusunda da ciddi sıkıntılarımız var. Atatürk Barajı’nın yanındayız ama tarım arazilerimizin yüzde 87’si kuru tarım. Bu hükümetin kararı. “Bizim için utanç verici bir durum. biz. Çocukluğumuzdan beri hayata geçirilmeyen sulama projeleri de bir başka sorundur. Koçali Barajı 20 yıldır seçim aracı olarak kullanılıyor ama sonuç alınamıyor” dedi.

Milletvekili Tutdere daha sonra TOKİ Örenli’de inşaatı devam eden konutların şantiyesini gezdi. Burada incelemelerde bulunan Tutdere, geçtiğimiz günlerde K13 Konteyner Şehri’ni ziyaret etti. Kaymakam Emre Açar’dan konteyner kentin kuralları hakkında bilgi alan Milletvekili Tutdere, konteyner kentten ayrılmadan önce de vatandaşların taleplerini dinledi. – ADIYAMAN

mesudiye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu