Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 yıl önce yayınlanan ‘Sayın Bakanım’ dizisiyle muhalefete gönderme yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde parti grubuna hitaben yaptığı konuşmada muhalefeti sert sözlerle eleştirdi.

DİZİNDEKİ TEKRARLAR HATIRLANDI

CHP lideri Kılıçdaroğlu’na sık sık atıfta bulunan Erdoğan, 2004’te yayınlanan “Sayın Bakanım” dizisiyle muhalefeti hedef almıştı. Erdoğan, “Bizim zamanımızda bir ara bu konuları işleyen bir dizi geldi aklıma. ülke, aday tantanasından politika metninin fiyaskosuna kadar Aktör, ‘Muhalefetin amacı iktidara gelmek değil mi? İktidar olmak iktidar olmaktan iyidir, aynısını alırsınız’ diyor. Maaş, sorumluluk almıyorsun” diyor. terimleri kullandı.

“Sayın Bakan” dizisinden bir kare

“KARA MİZAHTA NASIL YAŞADIĞIMIZA ÖRNEK”

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Muhalefetin en üst düzey temsilcisi ve en güçlü aday alternatifi olan Kılıçdaroğlu’nun idrak düzeyinin boyutunu gösteren bu örnek bile kara mizah içinde yaşadığımızın bir örneğidir.” adaylığa koşmaya niyetlendi, sıfat aramak yerine sonundaki ünlemi anlamadan sloganı haline getirdi. Ülkenin her işine muhalefet adayı sloganını bulmak bizim elimizde. Bundan sonra kendisine Kemal Bey yerine Kemal Bey diyoruz.”

DİZİNİN KONUSU

Sayın Bakanım, 2004-2005 ortalarında yayınlandı. İngiliz siyasi komedi dizisi Yes Bakanı’nın Türkçe versiyonu 14. bölümüyle ekranlara veda etti. Dizinin başrollerini Haluk Bilginer, Kenan Işık, Ali Sunal ve Haldun Dormen oynadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu