Haber

Özgür Özel’in iddialarının merkezindeki Emin Şen ilk kez konuştu

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel’in ortaya attığı iddialar kamuoyunda bomba gibi yer aldı. Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı olduğunu söylediği Emin Şen’in bakanlıktan yüzbinlerce dolarlık ihaleler aldığını, 8 bin kişilik trol ordusuyla bakanlık çalışanlarına sosyal medya eğitimleri verdiğini iddia etti.

“EMİN ŞEN, BAKANIN DANIŞMANIDIR”

Özgür Özel, “Soylu’nun trol ordularının muhalefete neler yaptığını biliyoruz ama bir isim ile başlayacağım. Adı Emin Şen. 4 Emin Şen. 4 Ekim 2016’dan beri bakan danışmanı. Sosyal medyada ‘sürrem’. ‘Kesin’ olduğunu itiraf etti. Süleyman Soylu, Süleyman Soylu’nun şehir şehir dolaşarak trollük dersi verdiği kişidir. Memurlar gibi bakan danışmanları da yasağa tabidir. şirket kurma ve şirket yönetim yasağı.Emin Şen ile ilgili Native Teknoloji var.Bu şirkette Erkan Gül,Burak Gül ve Erkan Şen var.Fakat Emin Şen tarafından 2010 yılından beri kurulan başka bir şirket daha var. .Baktık bir bakanın danışmanının şirketi varmış, o şirketin eski ortakları Genç Sivillermiş, ortaklar gitmiş ama o kalmış.” ifadelerini kullandı.

“BAKANLIK DANIŞMANI DEĞİLİM”

Özgür Özel’in iddialarının merkezindeki isim Emin Şen ilk kez konuştu. Odatv’den Uğur Can Biçer’e açıklamalarda bulunan Emin Şen, bakanlık danışmanı olmadığını söyledi. Şen, “Bakanlık danışmanı değilim. Faturaların kıymetli kısmı başka firmalara gidiyor. Avukatım hazırlıyor. Süleyman Soylu’ya danışmanlık yaptığım doğru. Resmi danışman olduğum doğru, ben ben devlet memuruyum doğru değil söylediklerinin hemen hemen hepsi hezeyan bu arada yanlış bir şey yapmış bir şirketin faturasını koydurduğu faturaların çoğu CHP’li belediyeler o şirketler ayrıca açıklama yapacak.Özgür Özel’in kursuna çalışmadan büyük hata yaptı.Müsaade ederseniz avukatlarım hazırlanıyor.” dedim. “Özgür Özel hakkında suç duyurusunda bulunacak mısınız?” sorusuna Emin Şen, “Avukatlarımız değerlendiriyor” yanıtını verdi.

“PAYLAŞTIĞIMIZ GÖRSELLERDE CHP’Lİ BELEDİYE YOKTUR”

CHP’li Özgür Özel, Şen’in açıklamasının ardından Twitter’da paylaşım yaptı. Özgür Özel, “Bugünkü konuşmamızın ardından İçişleri Bakanlığı ve Emin Şen’in açıklamalarını panik halinde okudum. İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesi önce bloke edildi, sonra alelacele değiştirildi. CHP’li belediye yok. basınla paylaştığımız görüntüler.

“İHALELER AKP DÖNEMİNE AİTTİR”

İstanbul ve Antalya Büyükşehir Belediyelerinden alınan ihaleler AKP dönemine ait. Trol ordularına liderlik etmene şaşmamalı. Bakan müşavirinin bakanlıktan ihale alması için bir sebep yok. İçişleri Bakanlığını nasıl bir duruma soktunuz Süleyman?”

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN DUYURU

Öte yandan Özgür Özel’in iddialarına yanıt veren İçişleri Bakanlığı şu açıklamaları yaptı: “CHP Grup Başkanvekili’nin kamuoyunun gündemini meşgul eden asılsız açıklamasını biz de tüm kamuoyu gibi örneğiyle izledik. Sosyal medyada trol ordusu kurduğu iddia edilen Emin Şen Bey, Bakanlık Müsteşarı veya 657’ye tabi bir memur değildir. Yine iddia edilenin aksine İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı basın ile iletişim halindedir.İlişkiler ve resmi sosyal medya hesapları ilgili birimlerin Basın ve Kamu Tahvili Müşavirliği tarafından yürütülmektedir.

“GEÇMİŞTEN GELEN BİLGİLER GÜNCELLENMİŞTİR”

FETÖ’nün hesaplarında defalarca gündeme getirilen bu mesnetsiz tartışmaların merkezinde Sayın Emin Şen, Sayın Bakanımızın uzun yıllar sosyal medya danışmanlığını yapmıştır. Bu bilgiler halka açık bilgilerdir. Onun için kuruntu kurgusu bundan yola çıkarak oluşturulmuştur. Bir başka kurgu da sadece geçmişe ait bilgilerin güncellendiği Bakanlık sayfasının kapatıldığı iddiası. Ayrıca vesvese taşıyan diğer tezler maksatlı bir şekilde kamuoyunu yanıltmayı amaçlayan dezenformasyon amaçlı bilgilerdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

BAKANLIK, EMİN ŞEN’İN SGK VERİLERİNİ PAYLAŞTI

Ayrıca bakanlıktan yapılan bir diğer açıklamada Emin Şen’in SGK kayıtları paylaşıldı. Açıklamada, “Açıklama yapmasına rağmen bazı yayın organlarında Emin Şen’in Bakanlık Müsteşarı ve 657’ye tabi memur olduğu haberi kasten devam etmektedir. SGK açıklamalarında çok net görülecektir bilginiz olsun” denildi. dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu